İlaç

70 yılı aşkın süre ile Türkiye’nin ilaç sektörüne sekonder ambalaj tedariğinde bulunan firmamız Cömertler Matbaacılık, çok uluslu ilaç firmalarına tek elden, kutu, etiket ve prospektüs temin etmektedir. İlaç sektörünün hassasiyetle üzerinde durduğu “en iyi uygulamalar konusunda” uzmanlaşmış olan firmamız, Avrupa ve Türkiye’de sektöre bilgi birikimi ve tecrübesiyle öncülük etmektedir.

Cömertler Matbaacılık’ın kurucularından olduğu Avrupa Karton Ambalajcılar Birliği İlaç Forumu (Ecma Pharma Forum), 2023 yılında, Avrupa Standartlarında ve GMP ve ISO kuralları çerçevesinde, katılımcı Avrupalı firmaların tecrübe ve deneyimlerine dayalı İlaç Sekonder Ambalajı için kapsamlı bir En İyi Uygulama Rehberi oluşturdu.

En İyi Uygulama Rehberinde tavsiye edilen standartları takip eden ve uyguladığını taahhüt eden (sadece direkt ECMA üyeleri ile sınırlı) firmalar ilgili belgeleri sunarak, kendi deklarasyonu ile Ecma mührünü (ECMA Declaration) kullanmaya hak kazanmıştır.

Cömertler Matbaacılık olarak öncülük ettiğimiz bu sürecin gururunu taşımakta, güven ve kaliteye dayalı hizmetlerimizin sürdürülebilirliğini taahhüt etmekteyiz.

Gıda ve İçecek

Cömertler Matbaacılık, BRC ve ISO 22000 sertifikalarının verdiği güvence ile Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen gıda üreticilerine primer ve sekonder gıda ambalajı tedarik etmektedir. Referanslarımız arasında 40 yılı aşkın süredir iş birliğimiz olan müşterilerimiz bulunmaktadır.

Kişisel Bakım

70 yıllık baskı ve ambalaj tecrübemiz ve modern makine parkurumuz sayesinde kişisel bakım sektörünün talep ettiği varak yaldız, gofre, film kaplama gibi özel uygulamalarla ürettiğimiz ambalajlar dünyanın çeşitli ülkelerinde tüketicilerle buluşmaktadır.

Kişisel bakım şemsiyesi altında, diş macunu, krem, sabun, parfüm gibi ürünlerin kutu ve etkiletlerini üretmekteyiz.

Diğer

Gıda, ilaç ve kişisel bakım sektörlerinin yanı sıra, firmamız Cömertler Matbaacılık temizlik ürünleri, medikal, şekerleme, çikolata, tekstil ve yan sanayi gibi sektörlere de ambalaj tedarik etmektedir.

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda varak yaldız, film laminasyon, komple ya da parsiyel lak uygulaması, kendinden poşetli veya seperatörlü kutu gibi değişik ürünler tasarlayıp üretmekteyiz.