Cağaloğlu (1954 – 1980)> Topkapı (1980 – 2015)> Esenyurt (2015 – Günümüz)

Cömertler Matbaacılık; Türkiye’de baskı ve karton ambalaj sektörünün son yetmiş yıllık büyüme ve gelişme sürecinin en önemli firmalarındandır. Bugün yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın da saygın matbaacılık ve karton ambalaj firmaları arasında yer alan firmamız; Ahmet Cömert tarafından 1954 yılında Cömertiş adıyla kuruldu.

Üretim aşamasında hiç değişmeyen üstün kalite standartları ile müşterilerimize zaman ve maliyet avantajları sunmak, daha ilk günlerden başlayarak firmamızın en önemli ilkesini oluşturdu.

Baskı ve karton ambalaj sektöründeki yenilikleri yakından izleyen ve yatırımlarını hızla yapan firmamız, her dönemde sektörünün öncülerinden oldu.

Cömertler Matbaacılık olarak, 2015 yılı itibariyle taşındığımız Esenyurt’daki 25.000 m2‛lik yeni tesisimizde daha geniş imkanlarla müşterilerimize her zamanki gibi yüksek teknolojide güvenle servis vermeye devam ediyoruz.

Farklılıklarımızın avantajını, dinamizmimizle birleştirerek firmamıza duyulan güveni hak ettiğimize inanıyoruz.

Ahmet Cömert Kimdir?

Kurucumuz

Ahmet Cömert

1926-1990

1926 yılında Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Cömert, boksa sporcu, antrenör ve hakem olmanın yanında, uzun yıllar yönetici olarak da hizmet verdi. Dünya Amatör Boks Birliği AİBA’da ve Avrupa Amatör Boks Birliği EABA’ da, icra komisyonlarında, üye ve hakem komisyonlarında başkanlık görevlerinde bulundu.

1939-1944 yılları arasında faal sporculuk yapan Ahmet Cömert, sporu bıraktıktan sonra Galatasaray Kulübü’nde antrenörlük görevlerini üstlendi. Burada yetiştirdiği takım üst üste dört defa şampiyonluk yaşadı.

1951-1953 yılları arasında gönüllü olarak Kore Savaşı’na katıldı ve Kore devletinden “Özel Gazilik Nişanı” ile ödüllendirildi.

Ahmet Cömert 9 Avrupa, 4 dünya ve iki olimpiyat oyunlarında hakemlik yaparak büyük başarılar kazandı. Özellikle 1972 Münih Olimpiyatları’nda yönettiği 39 karşılaşmada ilk defa bir hakeme nasip olan yüzde 100’lük başarısıyla, AİBA tarafından altın rozetle ödüllendirildi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) üyesi olan Ahmet Cömert TMOK Fairplay Komisyonu kurucu üyeliğini yapmıştır.

1978 yılında, AİBA İcra Kurulu ve Hakem Kurulunda görev alan Cömert, 1979 yılında İslam Boks Birliği Asbaşkanlığına getirildi.

Ahmet Cömert 1980 yılında Türkiye Boks Federasyonu Başkanlık görevini üstlendi.

Moskova, Los Angeles ve Seul Olimpiyatları’nda jüri üyelikleri de yapan Ahmet Cömert, 1990 yılında Çekoslavakya’da yapılan Avrupa Gençler Şampiyonası devam ederken, görevi esnasında kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu.

Firmamız Tarafından Spora ve Olimpizme 30 Yılı Aşkın Katkı ve Sponsporluklar

Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvaları

Cömertler Maatbacılık İçerisinde Yer Alan Ahmet Cömert Müzesi

Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı

Attila Cömert

Yönetim Kurulu Başkanı

“Cömertler Matbaacılık olarak 70 yıldır bir çok ulusal ve uluslararası firma ile çalışıyoruz. 50 yılı aşkın süredir birlikteliğimizi devam ettirdiğimiz firmalar, verdiğimiz hizmete olan güvenin ve kalitemizin göstergesidir.”